Віряни Рожищенського району здійснили паломництво по святинях Буковини

З 5 по 7 лютого з благословення єпископа Нафанаїла  віряни Рожищенського району на чолі із духовенством здійснили паломницьку поїздку по святих місцях Чернівецької області.   

Більше двадцяти людей, яких супроводжували священики протоієрей Сергій Савієвський, протоієрей Віталій Катеринчук, протоієрей Дмитрій Теравський та ієрей Микола Жученя три дні молилися та поклонялися найвідомішим святиням Буковини.

Першим відвіданим монастирем був Хрещатинський Івано-Богословсий чоловічий монастир, який знаходиться у скелях на річкою Дністер і датується XVII ст. Монастир відомий своєю цікавою історією та цілющим джерелом із скелі, водою з якою користується усе село.

Наступною зупинкою став жіночий монастир на честь святої Ксенії Петербуржської, що в селі Молниця Герцаївського району. 6 лютого Церква вшановує пам’ять цієї святої, а монастир святкував своє Престольне свято. Священики співслужили архієпископу Банченському Лонгину, а віряни разом із тисячами присутніми прославляли святу угодницю.

Далі паломники відвідали село Бояни, де знаходиться жіночий монастир на честь однойменної Боянської ікони Божої Матері. Боянська ікона Богоматері явила себе світові у середині 90-х років, коли із очей Пресвятої Богородиці потекли сльози.

Помолившись перед чудотворним образом Рожищани вирушили у Банченський Свято-Вознесенський чоловічий монастир. Монастир, який є відносно молодим (з 1994 року) відомий на весь світ своєю опікою над знедоленими дітьми.  Окрасою комплексу є 60-метрова дзвіниця, яка кидається в очі ще по дорозі до монастиря. У самому монастирі зберігається багато християнських святинь. Свято-Вознесенський монастир на сьогодні складається із церкви Вознесіння Господнього, церкви Покрови Пресвятої Богородиці, підземної церкви преподобного Сергія Радонезького, Свято-Троїцького собору,який є одним з найбільших в Україні, безкоштовного готелю та трапезної для прочан, двох корпусів для монахів та скиту. На території знаходиться фонтан та вольєри із птахами, які є частиною розбитого тут ландшафтного парку.

Але відомою обитель стала тим, що її намісник усиновив до пів тисячі дітей сиріт, більшість яких є інвалідами та навіть хворі на ВІЛ. Також при монастирі є будинок для людей похилого віку та реабілітаційний центр.

Завершенням паломництва було відвідання Свято-Успенського Кулівецького чоловічого монастиря.Тут знаходяться чудотворні ікони Кровоточивий Спас та  Богородиці і преподобного Серафима Саровського, які мироточать. А ще на території монастиря побудовано 18 храмів, в яких постійно звершуються Богослужіння.

Повертаючись додому усі були переповненні враженнями від молитви та побаченого. Побожний щедрий Буковинський край зачаровує та викликає бажання ще і ще звершувати такі паломництва.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *