Православне молодіжне братство “НІКА”

Изображение 015  19 серпня 2011року, в день свята Преображення Господнього до Свято-Михайлівського храму міста Рожище з’їхалися священики та молодь. В цей день, з благословіння митрополита Луцького  і Волинського Ніфонта та за ініціативи священиків  Віталія  Катеринчука і Миколая Жучені, було офіційно засноване православне молодіжне братство “НІКА”.

Назва братства «НІКА» має свою історію.  На початку IV століття  візантійському імператорі  Констянтину  Великому було видіння. Одного разу перед вирішальною битвою , він уві-сні побачив на небі знамення хреста і почув голос  «Цим перемагай!»( з грецької Ніка).  Констянтин переміг вороже військо, після чого прийняв християнську віру і зняв з неї заборону, а державну політику побудував  згідно Божественного Одкровення на користь Церкві. Тому і назва «НІКА» означає перемога, перемога в боротьбі з гріховністю та сучасними спокусами.

З перших днів свого існування братство поставило собі за ціль існувати не лише на папері, а справжньою активною діяльністю. Перший стартовий склад нараховував всього вісім чоловік. Сьогодні ця кількість сягає більше двадцяти позитивно налаштованих, чуйних та ввічливих  молодих людей.

Основною роботою братства  є відвідування обездолених дітей Рожищенського розподільчого дитячого притулку,  де молодь щосуботи проводить різні ігри,  спілкується з малечою , читає для них різні коротенькі лекції, а також переглядають  фільми, влаштовують концерти, проводять майстер – класи , діляться з ними своїми поглядами на життя.

Протягом двох років існування  братство «НІКА»  взяли участь у більш, як двадцяти різних концертів. Різдвяні та пасхальні свята неодмінно ознаменовуються  сценічними виступами.  А взимку 2012 року братчики прийняли участь у телемарафоні « Бог багатий милосердям», що проводився у місті Луцьк.

Щороку активісти братства допомагають у проведені православно-патріотичного дитячого табору поблизу урочища «Чебені».

Також діяльність братства спрямовані і на пропаганду здорового способу життя. В день Незалежності 2011 та 2012 роках, у м. Рожище братчиками були проведені акції « Поміняй цигарку на цукерку! Збережи своє здоров’я». Щоразу  було зібрано понад  200 цигарок, які були  знищені.

Православне молодіжне братство «НІКА» є відкритим для всіх бажаючих і закликає не соромитися своєї віри,  а  об’єднуватися для спільної мети.